Meme kanseri evreleri

meme-kanseri-ankara (6)

Meme kanseri evreleri Ölümcül olabilen, yalnız erken teşhis edildiğinde çok başarılı bir şekilde tedavi edilebilen bir hastalıktır meme kanseri. Erken tanı ve tedavi meme kanserinde hayat kurtarmaktadır. Başta hastalığın en sık görüldüğü Amerika olmak üzere bu yüzden tüm dünyada farkındalık günleri düzenlenmektedir.

Özellikleri kadınları bilinçlendirmek için yapılan etkinliklere sivil toplum kuruluşları, ünlüler, devlet kanalları, sanatçılar bu farkındalık günlerinde destek vermektedir. Meme kanseri için, düzenli olarak kontrol yapılması ve bu kontroller sayesinde hastalığın erken evrelerde fark edilerek, tedavi edilmesi bu etkinliklerde amaçlanmaktadır.

Meme kanseri gerekçesi ile yaşanan ölümlerin her geçen yıl artarak çoğalmasından dolayı meme kanseri ile ilgili yapılan mücade tüm dünya üzerinde yapılıyor. Anatomik olarak evrelere ayrılmıştır meme kanseri. Stage 0, stage 1A, stage 1B, stage 2A, satge 2B, stage 3A, stage 3B, stage 3C ve stage 4 olarak sınıflandırılır NCCN 2014 kılavuzuna göre. Tedavinin başarısı hastalığın evresi ne kadar düşükse o kadar yüksek olmaktadır. Hastalığın diğer organlara yayıldığı son ve en ileri evre ise 4.evredir. Cerrahiden önce kemoterapi ve diğer medikal tedaviler bu evrede bile hastalığın tedavisi için kullanılır. Hastalığı tamamen tedavi etmek bu evrede mümkün olmuyor. Doktorlar bu yüzden bu evreye gelmeden önce hastalığı tedavi etmek isterler.

Kliniğimizce başarılı bir şekilde erken evre meme kanserilerinde dünyada tercih edilen tedavi yöntemi olan onkoplastik cerrahi ve sentinel lenf nodu biyopsisi yöntemi yapılmaktadır. Kanserli dokunun meme dokusundan güvenli bir şekilde uzaklaştırıldıktan sonra meme estetik cerrahi yöntemlerle dikleştirilmekte ve eskisinden daha güzel görünüme kavuşması Onkoplastik cerrahi sayesinde olur. Gereksiz koltuk altı lenf bezi alımı Sentinel lenf nodu biyopsisi ile engellenir ve kol ödemi engellenmiş olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>