Meme kanseri tedavisi ne kadar sürer?

meme-kanseri-ankara (3)

Meme kanseri tedavisi ne kadar sürer? Ne kadar sürer meme kanseri tedavisi? Hastanın tedaviye yanıt vermesine, hastanın tedaviye olan uyumuna ve hastalığın evresine uyumuna bağlı olarak meme kanseri tedavisinin süresi değişmektedir.

Tarafımızca uygulanan onkoplastik cerrahi teknikler sayesinde artık meme dokusunun alınması artık ortadan kalkmıştır ki bu durum kadınların en korktuğu durumdur. Kanserli dokunun meme dokusundan güvenli bir şekilde uzaklaştırıldıktan sonra meme estetik cerrahi tekniklerle dikleştirilerek yeniden yapılması ve eskisinden daha iyi görünüme kavuşması onkoplastik cerrahi sayesinde olur. Gereksiz aksiler diseksiyondan kaçınılarak kol ödemi engellenmesi sentinel lenf nodu biyopsisi ile (koltuk altı lenf bezi örneklemesi) ile engellenmektedir. Meme dokusu meme derisinin korunarak çıkartılması ve yerine silikon implant yerleştirilmesi isteyen hastalarda yapılır.

Cerrahi operasyon sonrasında meme kanseri tedavi süresi asıl olarak değişim göstermektedir. gerektiğinde radyoterapi ve kemoterapi ameliyat sonrası iyileşme süresi bittikten sonra (yaklaşık olarak bu süre 10 gündür) uygulanmaktadır. Hastalığın evresine ve hastanın kondüsyonuna göre tedavi süresi ve kemoterapi protokolü değişmektedir. Bazı durumlarda sadece hormon tedavisi verilebilir, kemoterapi verilmez.

Bizlere meme kanseri ve tedavisi ile ilgili doğru bilgilere ulaşmak için direkt ulaşabilir, youtube’tan konuyla ilgili videolarımızı izleyebilir ve www.bahadirege.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>